Šticha Míra

foto-stichaKreslení patřilo už od mladých let k mým zálibám, i když jsem to samozřejmě ještě tenkrát nebral vážně …

První kresby jsem publikoval v Hořovických novinách a v Trnkách-brnkách.

V současné době vycházím v mnoha redakcích u nás i na Slovensku, kam přispívám jak kresleným humorem, tak různými ilustracemi k článkům a dokud bude zájem, budu kreslit dál.

Z různých prací jsou pro mě ceněné hlavně ilustrace pro Ministerstvo práce a sociálních věcí, kresby pro společnosti Tesco, Paramo, Preciosa, Nakladatelství Dobrovský a spolupráce s prestižními časopisy z různých oborů.

V roce 2013 jsme s Mirkem Vostrým vydali společnou knihu kresleného humoru Nabroušené vtipy a v rámci toho jsme uzavřeli se společností TESCO ČR dohodu a jezdili jsme a vystavovali po jejich obchodních centrech.  Malovali jsme pro děti i dospělé, vystavovali vtipy a propagovali knihu. Tyto akce proběhly v Karlových Varech, Plzni, Ostravě a v Praze Edenu a Letňanech.

V roce 2012 jsme s Mirkem Vostrým a Vláďou Dvořákem překonali čas v nakreslení trojvtipu na Mezinároním festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově a zapsali se tak do České knihy rekordů.

V roce 2014 jsem v Pelhřimově vytvořil vlastní rekord, kdy jsem díky sponzorovi-prodejci vozů Kia pomaloval v čase cca 4 hodiny celý bílý vůz Kia Venga kreslenými vtipy včetně střechy 🙂 Vytvořil jsem tak základní rekord nejvíce kreslených vtipů na osobním automobilu.

Díky kreslení jsem se dostal na spoustu zajímavých míst u nás i na Slovensku, do různých televizních pořadů a natáčení, kde jsem si užil spoustu legrace a zpestřil si tak život 🙂

Kreslení mě stále baví, nejsem ale určitě typ, který se stále zdokonaluje, snaží se o lepší a lepší kresby a chce dosáhnout vrcholu světa 🙂 Vůbec takové věci neřeším, nikdy se s nikým nesrovnávám, kreslím si svoje a když se to někomu líbí a publikuje to, mám radost. Proto jsem takový nevrlý, když stále někdo dokola řeší kdo má jaké kresby, kdo je dobrý a kdo ne a takové nesmyslné žabomyší války 🙂 Malujme si každý své, nezlobme se navzájem a bude na světě fajn …

Váš Míra Šticha

GALERIE – ŠTICHA

 

profil-mira-sticha-1  profil-mira-sticha-2  profil-mira-sticha-3  profil-mira-sticha-4  profil-mira-sticha-5  profil-mira-sticha-6  profil-mira-sticha-7  profil-mira-sticha-8

Tapír – srandy plný papír…

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde