Prchal Josef

VLUU L210 / Samsung L210nar. 20.6.51 v Praze
vzdělání: vyučen automechanik, 5ti leté, večerní studium na Střední výtvarné škole V. Hollara
Publikace v Čechách:  První veřejná pulikace – klacíkem na pískovišti, později obrázek Švejka prstíkem na zamlzené sklo kupé vlaku na cestě za babičkou. První honorovaná karikatúra ve slovenském časopise. Dále uz následovaly Dikobraz, Večerní Praha, Mladý svět, Vlasta, Zemědělské noviny, Mladá fronta, Rudé právo, atd. Ilustrace knihy pro Nakladatelství dopravy a spojů. První mapka metra (METRO)
V roce 1980 emigrace do BRD. 1981 zaměstnán jako grafik v VAW Rothal (návrhy na jogurty, čokolády, velikonoční zajíčky a. j. ptákoviny)
V roce 1983 jsem to nemohl vydržet a osamostatnil se. Založil jsem vlastní Werbeagenturu, ( inzerce, letáky, loga, spolupráce s lokálním časopisem a j. ptákoviny)
Současně ilustrace knížek pro řetezec Quelle Verlag, série Cédéček digitálních klipártů pro Data Becker Verlag, Interest Verlag a j. Publikace vlastní dětské knížky, Ilustrace lexikonu pro Falken Verlag, komiksy pro dospělé – Odörfer Verlag.
V roce 1998 vlastní projekt CD-ROM  “Klick Info” s podporou dotace EU.
Začalo mě dost vadit to hnusný, německý počasí, možná i německá mentalita a tak jsem 1999 sbalil s rodinou “švestky” a odstěhoval na Costa Blanca. ( že jsem to neudelal dřív!? )
A protože nevydržím bez tužky, každé léto kreslím karikatúry turistům v Calpe.
A protože se mi stýská po českém humoru, řekl jsem si, že Vás oslovím a přidám trošku do mlýna!
GALERIE PEPEEMILIO:
facebbok2 modelka stadion

Tapír – srandy plný papír…

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde