Křenek Lukáš

Narodil jsem se v roce 1980 v Jihlavě, kde v současné době žiji a pracuji.

Kreslení mě bavilo už od mala a za dětství jsem počmáral spousty sešitů. Oblíbená témata se u mě s věkem měnila. Nejprve to byly různé kosmické lodě, vojenská technika a o něco později mašinky a kamiony.

Těchto mých kreslících výtvorů nebyl ušetřený snad žádný sešit z mojí školní docházky. Když mě zkrátka výklad učitele nudil, a to se nezřídka stávalo, tak jsem si mezi psanou látku kreslil obrázky.

Ke kresleným vtipům jsem se dostal někdy na konci základní školy, kdy jsem si občas jen tak pro sebe  nakreslil nějaký vtip. V té době jsem neměl žádné ambice, abych je zveřejňoval. Zaprvé v té době nebyly žádné sociální sítě a zadruhé i kvalita ještě dost pokulhávala.

V průběhu střední školy kreslené vtipy u mě ovšem upadly v zapomnění. Nevím, jestli za to mohla doznívající puberta nebo něco jiného. A ke kreslení jsem se vrátil až v roce 2018. To už jsem tedy nekreslil různé kosmické lodě, vojenskou techniku nebo mašinky a kamiony, ale začal jsem rovnou s kreslenými vtipy.

Moje dosažené vzdělání má ke kreslení hodně daleko. Ze základní školy jsem se na střední grafickou školu nedostal. A už dlouhá léta jsem za to rád. Nakonec jsem se přes ekonomku dostal na Dopravní fakultu do Pardubic, kde ze mě podle diplomu vypěstovali dopravního inženýra. Potom jsem si na několik let odskočil pracovně do Prahy, následně jsem se zase vrátil zpátky na rodnou hroudu do Jihlavy. Po vysoké škole mám profesně stále blízko k nákladní dopravě, i když jsem vyměnil chlazené a mražené potraviny za balíky.

Ukázky:

 

Tapír – srandy plný papír…