Pintnerová Lena – ANEER

ANEERNa svět přišla v Karlových Varech roku 1981. Kromě zázemí filmového města si užívala i pobyt ve Zlíně a Liberci, až se nakonec usídlila v Ostrově u Karlových Varů. Kreslení vtipů se věnuje od dvanácti let, i když tyto rané kresby nejdou v současnosti, a to ani v nejmenším, použít. Nyní si užívá rodičovské dovolené, milujícího muže a naprosto úžasného prcka.

V letech 2000 – 2005 spolupracovala s internetovým komiksovým serverem COMX.cz, pro který ilustrovala stripové série Comxstrip a Schwaabarmy. Jako vášnivá příznivkyně komiksů si pár těch svých napsala a ilustrovala, ty však byly vždy k dispozici pouze pro oči přátel.

Po návratu do Karlovarského kraje nastal větší obrat v tvorbě. Aneer se stala autorkou maskota Léčebných lázní Jáchymov – Radonka. Ten dostal podobu nejen kreslenou, ale i plyšovou, a to malou i velkou (kostým). Následovala ilustrace říkankové knížky O Radonkovi a ilustrace letáků lázní s vánoční nabídkou pro hosty.

V roce 2012 zrealizovala tři samostatné výstavy. Od té doby se na ní obrací více lidí s prosbičkou o obrázky, což jí neskutečně těší a baví. V roce 2013 se stala autorkou maskota Informačního centra Karlovy Vary – Kamzíka, který byl rovněž převeden do plyšové podoby. Pro IC Karlovy Vary ilustrovala knížku omalovánek s básničkami pro děti. Je autorkou kresleného loga a plakátů pro zábavný hudební pořad Noty, šprýmy, rýmy.

Ráda by se kreslením jednou i živila, jejím velkým snem je si vydat knížku se svými kreslenými vtípky. Její kresbičky jsou velmi oblíbené u dětí, ale kreslí je i pro dospělé. Svým kresleným humorem oslovuje „snad“ všechny věkové kategorie.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Aneer/184876788291840

Video s autorkou ZDE: Tapíroviny 2. díl

GALERIE – ANEER

 

 

 

 

 

 

Tapír – srandy plný papír…