Slaba Petr

Slaba_profilNarodil se 6.8.1967 v Praze v rodině zedníka a prodavačky. Pět let poté již držel v ruce pastelku a čmáral své první panďuláky ve Veleslavínské školce .V témže roce také viděl poprvé svého prvního divočáka, tenkrát ještě málo potkávané zvíře, sedě na zádech otce při procházce v lesích Sedmihoří nedaleko vesnice Vidice v západočeském kraji, odkud pochází jeho maminka a kam často jezdívali.
Po základní škole vystudoval lesnickou školu, kde také složil myslivecké zkoušky. A též se v této době hodně věnoval kreslení a to jak karikaturnímu tak realistickému inspirován jeho velkými vzory Zdeňkem Burianem, Bohumilem Konečným, Waltem Dysney, Albertem Uderzo/Asrterix a Obelix /, Jiřím Wintrem Nepraktou, Honzou Vyčítalem či Jaroslavem Kerlesem.
Po vyučení začal pracovat na Lesní správě Dobříš v oboře Agláia s chovem jelence Virginského. Asi po dvou letech a přestěhování začal pracovat u lesní správy Zbraslav v Tuchoměřické bažantnici. Následovala základní vojenská služba a poté přestěhování do Želíz u Mělníka a nové místo u Lesního závodu na polesí Vidim. Po revoluci v roce 1989 začal pracovat jako živnostník v těžbě dřeva a pěstování lesa. V této době začal též publikovat v tisku kreslený humor, a postupem času se jeho kresby objevily ve více než třiceti různých časopisech či novinách s kterými spolupracoval či spolupracuje dodnes. Ve spolupráci s časopisem Ano vydávaným televizí Nova se dostali jeho panďuláci i na televizní obrazovku a v přímém přenosu i do rukou nově zvoleného prezidenta naší republiky pana Václava Klause./ vtip přímo na jeho osobu, který mu byl předán v pořadu Sedmička paní Bobošíkovou, druhý den po zvolení do funkce.
Nicméně vzhledem k jeho celoživotní lásce, přírodě a myslivosti je zaměření jeho kreseb právě v tomto odvětví asi největší. A nejsou to jen karikatury, ale i realistická kresba a též psaní kratších povídek, publicistických článků či fotografování.
V současnosti žije a působí v Dubé na Českolipsku v severních Čechách, kde je zaměstnán jako lesník v lesích na panství rodiny Šimonkových..

Video s autorem ZDE: Tapíroviny 4. díl

GALERIE – SLABA

KKH_SLABA (1)  KKH_SLABA (2)  KKH_SLABA (3)

KKH_SLABA (4)  KKH_SLABA (5)

Tapír – srandy plný papír…